Maison Francis Kurkdjian

Francis Kurkdjian długo nie wiedział, czym ma się zajmować. Grał na pianinie i tańczył. W wieku 15 lat postanowił, że zostanie perfumiarzem. W 1995 r. stworzył swoje pierwsze perfumy La Male dla Jeana Paula Gaultier. Tak zaczęła się jego wielka kariera...

Tworzył zapachy m.in. dla Dior, Guerlain, YSL, Narciso Rodriguez, Acqua di Parma, Elisabeth Arden, Lanvin. We wrześniu 2009 r. otworzył w Paryżu własny dom perfumeryjny. Od 2001 r. tworzy perfumy na zamówienie. W wieku 30 lat otrzymał nagrodę Coty za całokształt kariery.

Zasłynął z niezwykłych projektów artystycznych. W 2010 r. wykonał instalację pachnących baniek mydlanych we francuskim pawilonie na Expo 2010 w Shanghaju. W tym samym roku powstała instalacja pachnących baniek mydlanych w Le Grand Palais w Paryżu. W ciągu 5 godzin odwiedziło ją 23000 zwiedzających. W latach 2006-2008 można było obejrzeć pachnącą fontannę Francisa Kurkdjiana w paryskim Wersalu.

Design dla Domu Perfumeryjnego Francis Kurkdjian tworzy projektant Fred Rawyler. Warte uwagi są innowacyjne opakowania, przyjazne dla środowiska. Wygląd flakonów zainspirowany został kryształowym flakonem podróżnym z XIX wieku. Estetyka wizualna zainspirowana została paryskimi, cynkowanymi dachami.

expand_less