Wilgermain

Wilgermain to luksusowy dom perfumeryjny, a jednocześnie oryginalna i wyróżniająca się na rynku marka, nie ulegająca modzie za wszelką cenę i stroniąca od pogoni za najnowszymi trendami. Za stworzeniem Wilgermain stoją: światowej sławy perfumiarz, Rodrigo Flores-Roux oraz założyciel marki i jej dyrektor generalny, Francisco Gratacós.

Wilgermain poszukuje - i znajduje! - inspiracje swoich zapachów w dwóch miastach, których atmosferą i charakterem jest nasycona: Paryżu i Nowym Jorku. Można powiedzieć, że zarówno europejskie Miasto Świateł, jak i Wielkie Jabłko to dwie niekwestionowane muzy domu perfum Wilgermain! Marka o międzynarodowym zasięgu i takich samych inspiracjach słynie ze starannego doboru składników swoich perfum, których flakony i opakowania tworzone są w Europie i Stanach Zjednoczonych przez wykwalifikowanych rzemieślników i w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.


Założyciel

Francisco Gratacós jest pasjonatem sztuki, designu i perfum. Początkowo specjalizował się w zarządzaniu biznesem, jednak spotkanie z Rodrigo Floresem-Rouxem, jednym z najbardziej znanych i utytułowanych hiszpańskich perfumiarzy stało się początkiem nowej, ekscytującej podróży. Znalazł w niej sposób na połączenie swoich trzech pasji, więc postanowił w pełni zanurzyć się w świecie zapachów i wspólnie z Rodrigo stworzyć luksusowy dom perfumeryjny Wilgermain.


Nos
Rodrigo Flores-Roux zaczął interesować się zapachami w wieku 8 lat. Po ukończeniu studiów w zakresie biologii wstąpił do szkoły perfumeryjnej ISIPCA w Wersalu, gdzie był uczniem mistrza Jeana-Claude?a Elleny. Obecnie, po trwającej niemal 30 lat karierze, ma na koncie wiele prestiżowych nagród, zaś jego prace znalazły miejsce w galerii sław Fragrance Foundation. Aktualnie Rodrigo pełni funkcję jednego z wiceprezesów koncernu Givaudan i mieszka na Manhattanie.


Flakony i korki
Szklane flakony Wilgermain powstają we Włoszech z materiałów najwyższej jakości. Starannie polerowane i ręcznie wykańczane, lśnią i odbijają światło dzięki nadzwyczajnej czystości szkła. Z kolei wyrafinowane, metalowe korki zaprojektowano tak, by kształtem przypominały śruby i wkręty, które łączą elementy konstrukcji Mostu Brooklyńskiego i Wieży Eiffla. W jednym prostym projekcie zawarto zatem nowoczesność, niezwykłe wzornictwo i czytelne, historyczne odniesienia. Korki ze znalu wytwarzane są w Europie, ręcznie polerowane i platerowane 24-karatowym złotem.

expand_less