Winter’s Night Świeca zapachowa 320g

289,00 zł

90,00 zł za 100G

Ilość

Choć bożonarodzeniowe tradycje kojarzą nam się przede wszystkim z religią chrześcijańską, towarzyszące im rytuały, zwyczaje, a także smaki i zapachy są efektem przenikania się różnorodnych kultur. Celnie nawiązał do tego Sting, tworząc blisko 10 lat temu płytę „If on a Winter's Night...”, w ramach której zebrał utwory z różnych krajów i postawił na nietypowe aranżacje, odwołujące się m.in. do muzyki Bliskiego Wschodu – w końcu to z tamtych obszarów przywędrowało do nas chrześcijaństwo.

Świeca „Winter’s Night” stanowi sensoryczne ucieleśnienie wielokulturowego dialogu.
Konkretne nuty zapachowe nawiązują symbolicznie do różnorodnych obszarów geograficznych. Dominującym zapachem jest tutaj kardamon. W stanie dzikim występuje on na Cejlonie, Półwyspie Indyjskim, w Chinach i Indonezji, ale przyprawa ta jest też wykorzystywana m.in. w kuchni libańskiej czy izraelskiej. Za pośrednictwem zapachu kardamon przenosi nas więc do różnorodnych obszarów, na których rodziły się wielkie religie – judaizm, chrześcijaństwo, islam, buddyzm, hinduzim…

Ale w „Winter’s Night” można znaleźć również m.in. bergamotkę (która choć przywędrowała ze Wschodu, dziś nazywana jest klejnotem włoskiej Kalabrii) czy lukrecję (która występuje na rozmaitych terytoriach, ale chyba najmocniej kojarzy się ze skandynawskimi słodyczami i bywa określana mianem czarnego złota Północy).

„Winter’s Night” to więc przede wszystkim wielokulturowa opowieść wyrażona poprzez zapach, ale inspirowana różnorodnymi doznaniami zmysłowymi – od doświadczeń muzycznych, przez kulinarne, aż po wizualne.

Gramatura: 320g
Czas palenia: ok. 55 godzin
Skład: wosk mineralny
Wymiary szkła: wys. 10 cm, śr. 9,5 cm
Kolor szkła: czerwień

Skład:
Nuty głowy: bergamotka, gałka muszkatołowa, imbir
Nuty serca: jaśmin, kardamon, liść herbaty
Nuty bazy: cynamon, lukrecja, wanilia
Pachnące wnętrza
Pachnące wnętrza
bergamotka
gałka muszkatołowa
imbir
jaśmin
kardamon
liść herbaty
cynamon
lukrecja
wanilia
Bergamotka
Jaśmin
Kardamon
Labdanum
Lawenda
Olibanum
Oud
Paczula
Wanilia
Prezent

PRÓBKI GRATIS

do zamówienia produktowego

Dostawa

KURIER GRATIS

przy zamówieniach od 200zł

Poczta

PRZESYŁKA POCZTĄ GRATIS

przy zamówieniach od 100zł

expand_less