Greyhound Candle

Słynąca z eleganckich świec zapachowych polska marka Greyhound Candle jest odpowiednikiem modowego haute couture w świecie zapachów. Marka dostarcza produkty najwyższej jakości, zarówno pod względem składników i sposobu wykonania świec, jak i ich oprawy wizualnej i dojrzałości całego konceptu. Każda ze świec Greyhoud Candle to niepowtarzalna opowieść, u której źródła leżą przemyślane inspiracje i osobiste doświadczenia jej założyciela, Sebastiana Flaka.

Greyhound Candle oddaje hołd tradycji najlepszych europejskich manufaktur, w których do każdego wytwarzanego przedmiotu podchodzi się z pietyzmem i należytą uwagą.

W przypadku świec Greyhound Candle znaczenie ma wszystko: od szkła zamawianego w polskiej hucie z tradycjami, przez naturalny wosk roślinny lub mineralny, aż po knoty zapewniające długie użytkowanie. Cały proces wytwarzania świec cechuje rzemieślniczy kunszt, zaś zapachy, w których komponowaniu pomagają perfumiarze z Grasse, światowej stolicy perfum, inspirowane są nie tylko europejską historią i dziedzictwem kulturowym, ale także szeroko pojętą duchowością i rytuałami z różnych stron świata.

Nazwa marki i jej logo nawiązują do charta, jedynej rasy psów, która nie posiada własnego zapachu, lecz przejmuje zapach właściciela i otoczenia. Ta ciekawostka sprawiła, że charty stały się idealną inspiracją do stworzenia marki związanej z zapachami. 

expand_less