Authent II krem 50ml

3 999,00 zł

7 998,00 zł za 100G

Ilość

Krem Menard Authent II: najbardziej luksusowa i zaawansowana pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Luksusowy krem Authent II pozwala skórze odrodzić się na nowo: zapobiega redukcji komórek macierzystych i zwiększa ich liczbę, co skutkuje wzrostem produkcji nowych komórek naskórka oraz skóry właściwej. Pełna nowych komórek skóra odzyskuje młodość i energię.


Komórki macierzyste

Komórki macierzyste dają początek wszystkim tkankom ciała, w tym skórze. Każdego dnia komórki macierzyste skóry różnicują się na komórki skóry właściwej i komórki naskórka, umożliwiając i stymulując proces regeneracji skóry, niezbędny do utrzymania jej optymalnej elastyczności i nawilżenia.

Naukowcy firmy Menard rozpoczęli badania nad komórkami macierzystymi skóry w 2003 r., by po trzech latach udowodnić, że ich liczba zmniejsza się wraz z wiekiem. Doprowadziło to do kolejnego przełomowego wniosku: wskutek zmniejszenia się liczby komórek macierzystych skóry, spowolnieniu ulega odnowa komórek naskórka, co przekłada się na spadek nawilżenia oraz odnowa komórek skóry właściwej, objawiająca się zmniejszoną produkcją kolagenu. W efekcie skóra słabnie i starzeje się.

Odkrycie, iż redukcji liczby komórek macierzystych skóry skutecznie zapobiega ekstrakt z nasion wiśni ptasiej skłoniło firmę do stworzenia w 2008 r. luksusowego kremu Authent, działającego bezpośrednio na komórki macierzyste skóry. W preparacie wykorzystano również dwa inne ekstrakty roślinne, stymulujące komórki macierzyste skóry do różnicowania się: ekstrakt z nasion zatwaru pangdahai, który wpływa na produkcję nowych komórek naskórka oraz ekstrakt z nasion jęczmienia purpurowego, dzięki któremu wytwarzane są nowe komórki skóry właściwej.


SVA, czyli obszar życia komórek macierzystych skóry

Podążając za odkryciem zmniejszania się wraz z wiekiem liczby komórek macierzystych, laboratoria firmy Menard kontynuowały badania, by zgłębić przyczynę tego zjawiska. Doprowadziły one do odkrycia i zidentyfikowania SVA (Stem Vital Area), czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry.

SVA to miejsce szczególnie bogate w materiał scalający, niezbędny do życia dla komórek macierzystych naskórka oraz kolagen typu V, kluczowy dla komórek macierzystych skóry właściwej. Okazało się, że oba elementy wytwarzane są samodzielnie przez żyjące w SVA komórki macierzyste, przy czym materiał scalający produkują komórki naskórkowe, zaś kolagen typu V komórki skóry właściwej. Wszystko po to, aby utrzymać swoje środowisko życia w optymalnym stanie.

Odkrycie mechanizmu funkcjonowania SVA pozwoliło sformułować wniosek dotyczący głównej przyczyny redukcji komórek macierzystych skóry, a tym samym spowolnienia jej odnowy. Przyczyną tą jest kurczenie się SVA, czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry wskutek negatywnego oddziaływania różnorakich czynników, takich jak złe nawyki żywieniowe, stres, promieniowanie UV, wolne rodniki, itp. Gdy komórki macierzyste naskórka tracą zdolność wytwarzania materiału scalającego, a komórki macierzyste skóry przestają produkować wystarczającą ilość kolagenu typu V, środowisko SVA nie zapewnia im optymalnych warunków do życia, obszar na którym żyją kurczy się i zawęża, co powoduje zmniejszanie ich liczby.

Naukowcy firmy Menard zadali sobie pytanie co zrobić, by zatrzymać ten proces, a następnie powiększyć SVA i doprowadzić do ponownego wzrostu liczby komórek macierzystych skóry. Odpowiedzi na to pytanie po raz kolejny poszukano w świecie roślin i odkryto niezwykłe właściwości ekstraktu z róży Semiplena, który rozszerza SVA, by chronić przed spadkiem liczby komórek macierzystych.

Krem Authent II

Ekstrakt z róży Semiplena stał się kluczowym składnikiem najnowszego produktu laboratoriów badawczych firmy Menard: przełomowego kremu Authent II, który rozszerzając SVA zapobiega głównej przyczynie spadku liczby komórek macierzystych skóry.


Składniki Authent II

Ekstrakt z róży Semiplena = większy obszar życia komórek macierzystych skóry!
Rozszerza SVA przeciwdziałając redukcji liczby komórek macierzystych skóry.

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej = więcej komórek macierzystych skóry!
Nowy rozpuszczalny w tłuszczach ekstrakt wpływa na 500%-zwiększenie liczby komórek macierzystych skóry.

Ekstrakt z nasion zatwaru pangdahai = więcej komórek naskórka!
Stymuluje wytwarzanie komórek naskórka, zwiększając o 500% jego zdolność do produkcji komponentów nawilżających.

Ekstrakt z nasion jęczmienia purpurowego = więcej komórek skóry właściwej!
Stymuluje wytwarzanie komórek skóry właściwej, zwiększając o 300% jej zdolność do produkcji kolagenu.


Unowocześniona technologia emulsyfikacji i formulacji oraz zapach Authent II

W kremie Authent II zastosowano specjalne kapsuły transportujące zbudowane z elementów przypominających budową membranę komórki skóry i wykorzystujące technologię farmaceutycznego nośnikowania. Dzięki temu zamknięte w kapsułach ekstrakty z róży Semiplena oraz nasion wiśni ptasiej, zatwaru pangdahai i jęczmienia purpurowego jeszcze skuteczniej przenikają do najgłębszych warstw skóry.

Authent II zachwyca komfortową, idealnie rozprowadzającą się, doskonale wchłaniającą i nawilżającą konsystencją. Zawdzięcza ją specyficznej emulsji Smooth Performer Emulsion II, która uzyskiwana jest w drodze emulsyfikowania wygładzających olejów o intensywnych właściwościach nawilżających, pochodnych roślinnych i witamin. Dzięki najnowocześniejszej technologii, wykorzystującej komponenty podobne do membrany komórek skóry, emulsja zastosowana w kremie Authent II daje dodatkowo wrażenie zwartości i sprężystości, zachowując idealną konsystencję.

Zapach Authent II jest elegancki i bardzo kobiecy. W chwili błogości wywołanej luksusowym spełnieniem mózg stymulowany jest do produkcji oksytocyny – hormonu szczęścia.
Pielęgnacja twarzy
Menard
Pielęgnacja twarzy
Prezent

PRÓBKI GRATIS

do zamówienia produktowego

Dostawa

KURIER GRATIS

przy zamówieniach od 200zł

Poczta

PRZESYŁKA POCZTĄ GRATIS

przy zamówieniach od 100zł

expand_less