Jean-Charles Brosseau

Jean-Charles Brosseau ukończył Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne a następnie studiował na Maurice Testard Academy w Paryżu. Był wtedy stażystą u Jeana Bartheta, najbardziej modnego projektanta w tamtym czasie.

Po odbyciu służby wojskowej Jean-Charles Brosseau został zatrudniony przez dom mody Jacquesa Fatha, gdzie miał możliwość rozwinąć swoje umiejętności w zakresie projektowania kapeluszy. Dał się poznać jako niezwykle utalentowany artysta.

Kiedy w wieku 25 lat stworzył swoją własną markę, błyskawicznie stał się najbardziej pożądanym projektantem, poszukiwanym przez twórców haute-couture. Brosseau preferował jednak modę praktyczną ready-to-wear. Postanowił porzucić świat haute-couture, szybko stając się najsłynniejszym stylistą i kapelusznikiem. Został doceniony przez prasę - Elle, Marie-Claire, Vogue i Glamour. Jego sława rozeszła się od Paryża do Nowego Jorku i Mediolanu. Wszyscy główni projektanci śpieszyli, aby odkryć jego prace. Jean-Charles Brosseau udowodnił, że kapelusz może być nie tylko ozdobą ale i praktycznym dodatkiem do ubioru. Jego wpływy widać dziś w świecie mody na całym świecie.

Wybór lokalizacji miejsca pracy uchodzi za bardzo istotny, tymczasem Jean-Charles Brosseau nie  przywiązywał do tego wagi. Nie szukał modnych miejsc, a raczej je kreował. W 1970 r. opuścił swój pierwszy czarujący butik na Rive gauche przy Rue Vaneau, który okazał się zbyt mały i założył sklep przy Placu Zwycięstwa. Świat mody podążył jego przykładem. Po sąsiedzku otwarty został m.in. butik Kenzo. W 1980 r., przeprowadził się do romantycznej Galerii Véro-Dodat, mało znanej obcokrajowcom, a nawet francuskim estetom. Stworzył tu pierwsze perfumy Ombre Rose, których ogromny sukces przewyższył oczekiwania samego Brosseau. Równie udane okazały się kolejne kompozycje.


W 2004 r. Jean-Charles Brosseau zdecydował się stworzyć zapachy awangardowe (pod nazwą Fleurs d'Ombre). W ten sposób do Ombre Bleue, perfum na wakacje, plażę i dalekie podróże dołączyły Violette-Menthe, zaprojektowane pod wpływem głębokich, intymnych wspomnień. Powstała również męska linia Collection Homme z zapachami: Atlas Cedar, Fruit de Bois i Thé Brun.

expand_less