Lorenzo Villoresi

Firma Lorenzo Villoresi została założona w 1990 roku w XV-wiecznej kamienicy we Florencji i w ciągu ponad jednego dziesięciolecia wytyczyła nowe, rewolucyjne ścieżki w perfumiarstwie artystycznym. Filozofię tworzenia perfum i zapachów do domu widać najlepiej w wysokiej jakości elementach składających się na każdy produkt. Składniki i materiały najwyższej jakości traktowane są z najwyższą uwagą, dzięki czemu produkty, które powstają, są naprawdę wyjątkowe.

Kryształy, ręcznie obrabiane srebro, alabastry z Volterry, marmur trawertynowy, marmur z Carrary, drzewo oliwne oraz florentyńska skóra - niezwykle wysoko cenione materiały z warsztatów księcia di Medici - dziś nadają perfumiarstwu nowe życie.

Perfumy firmy Lorenzo Villoresi podążają szlakiem toskańskich kupców Renesansu i stanowią wszechświat sam w sobie, w którym materiały, zapachy i barwy Toskanii łączą się w harmonijny sposób z przyprawami, aromatami i wpływami Orientu.

Wśród składników wyróżniają się w szczególności olejki eteryczne i ekstrakty z całego świata, które uzupełniają i wzmacniają czysto toskańskie elementy, jak wawrzyn, drzewo oliwne, cyprys oraz cenny i rzadki korzeń irysu.

Produkcja nadal przebiega ręcznie i według tradycyjnych metod, co wymaga czasu, cierpliwości oraz wyjątkowej dokładności i uwagi.

Potpourri, w szczególności zaś niezwykły Piper nigrum, są w pewnym sensie emblematem oryginalności i wysokiej jakości cechującej produkty firmy Lorenzo Villoresi. Intensywne nuty drzew aromatycznych, ostrych ziarenek pieprzu, muszkatołowca, kadzidła tworzą razem unikatową, cudowną alchemię zapachów.


Perfumy Lorenza Villoresiego powstawały dzięki wieloletniemu doświadczeniu założyciela w pracy nad tworzeniem zapachów osobistych. Działalność tę firma nadal prowadzi z coraz większym powodzeniem.

Firma Lorenzo Villoresi w pracy nad swoimi zapachami odrzuca nadużywane kanony konwencjonalnego perfumiarstwa i zdecydowanie unika komercyjnych segmentów rynku zajętych przez produkty masowe.

Zapachy Lorenza Villoresiego wyróżniają inspiracje starożytne i wpływy z dalekich krain. Firma zdobyła wierną międzynarodową klientelę ludzi wyrafinowanych i wymagających.

Zapachy te to swego rodzaju niezależny wszechświat, pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń; przywodzą one na myśl lub tworzą określone uczucia, miejsca, obrazy, mogą nawet przenieść w całkowicie nowy wymiar doznań emocjonalnych.

expand_less