Nissaba

Nissaba - fragrances from earth to pierwsza marka zapachowa stworzona w konkretnym celu: wspierania lokalnych społeczności, które żyją z uprawy składników zapachowych.

W starożytnej Mezopotamii Nissaba była boginią zboża i patronką pisarzy. Jako jedna z najstarszych poświadczonych w źródłach pisanych bóstw sumeryjskiego panteonu, pozostawała ważną i czczoną boginią na przestrzeni tysiącleci historii krajów dorzecza Tygrysa i Eufratu. Łączyła ludzi z naturą.

Podobnie marka Nissaba łączy nas z ziemią i lasami, które dają życie aromatycznym roślinom oraz z farmerami, którzy zajmują się ich uprawą. Każdy zapach składa się ze składników pochodzących z jednego wybranego regionu: w Chaco zachwyca gwajakowiec i maté z Paragwaju, w Sulawesi paczula z Indonezji, w Grande-Île wanilia i przyprawy z Madagaskaru, w Provence lawenda i szałwia z Prowansji, zaś w Tierra Maya balsam Peru z Salwadoru i kardamon z Gwatemali.


Flakon perfum został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować jego funkcjonalność  i zminimalizować ślad węglowy, zaś materiały opakowaniowe nadają się do recyklingu lub upcyklingu.

expand_less