Rance

Na początku XVII w. rodzina Rancé wytwarzała w Grasse perfumowane rękawiczki dla francuskiej arystokracji. W 1795 r. Français Rancé postanowił całkowicie poświęcić się sztuce perfumeryjnej. Wkrótce stał się ulubionym perfumiarzem Napoleona.

Specjalnie dla niego stworzył Le Vainqueur, l'Eau d'Austerlitz i Gloire a l'Aigle Français. Cesarzowej Józefinie podarował zapach L'Impératrice, który umieścił w drogocennej porcelanowej szkatułce. Ostatni egzemplarz tego dzieła znajduje się w archiwum Rancé.

Kolejne pokolenia kontynuowały pracę rodziny. W końcu XIX w. Alexandre Rancé przeprowadził się do Mediolanu. Dziś na czele rodzinnej firmy stoi jego wnuczka Jeanne Sandra Rancé wraz ze swoim synem Jeanem Alexandrem Maurice'em Rancé.

Rodzina Rancé ceni zarówno tradycję jak i innowację. Przez dwieście lat była wierna zasadom przyjętym przez założycieli marki. Dążąc do perfekcji, nie odrzucała jednak nowatorskich składników i postępowych technologii. Wszystkie produkty marki składają się wyłącznie z naturalnych esencji. Rodzina Rancé wierzy, że tylko w ten sposób można zaoferować najwyższej jakości produkty. Tę filozofię potwierdzają perfumy z linii Collection Imperiale: Joséphine, Le Vainqueur, Eugénie i Français Charles. Są to oddające ducha tradycji Rancé nadzwyczajne zapachy w wyjątkowych opakowaniach.

expand_less