Valmont

Valmont jest marką kosmetyków komórkowych, której początków szukać należy w szwajcarskiej medycynie i jej spektakularnych osiągnięciach. Kosmetyki Valmont zbudowały swoją reputację na niezwykłej skuteczności, którą zawdzięczają doborowi najlepszych składników, najnowocześniejszym narzędziom i technologiom ich wytwarzania oraz niezmiennemu, wyróżniającemu markę dążeniu do innowacji.

Początków Valmont szukać należy w szwajcarskiej medycynie i jej spektakularnych osiągnięciach. Założona w roku 1905 przez dr. Widmera klinika Valmont była pierwszym w Szwajcarii ośrodkiem dedykowanym zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Nowocześnie jak na owe czasy wyposażona, m.in. w specjalne urządzenia do hydroterapii, przyciągała koronowane głowy i największe sławy. Gościem kliniki byli m.in. Albert I i Elżbieta, belgijska para królewska, król Grecji Konstantyn I, irańska księżniczka Sorajja, Coco Chanel, Charlie Chaplin i bardziej współczesne gwiazdy, takie jak Ingrid Bergman, Federico Fellini, Sophia Loren czy Placido Domingo.

Kosmetyczna marka Valmont powstała w roku 1985 i cały czas dynamicznie się rozwija w rękach rodziny Guillon: Didiera Guillon'a, prezesa i dyrektora artystycznego Grupy Valmont oraz Sophie Vann-Guillon, dyrektor operacyjnej firmy Valmont.

Marka, zainspirowana skutecznością preparatów zawierających kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) w leczeniu ran i poważnych oparzeń, rozpoczęła własne badania nad jego zastosowaniem w kosmetyce. Okazało się, że DNA pochłania szkodliwe promieniowanie UVB, dzięki czemu chroni skórę przed słońcem, a także nawilża ją i silnie regeneruje, zwalcza wolne rodniki i stymuluje aktywność komórkową.

Valmont z dumą czerpie ze szwajcarskiego dziedzictwa, rozumianego jako etyka, dyscyplina, precyzja, autentyczność, prestiż i lokalne umiejętności, korzystając jednocześnie z wyjątkowych skarbów szwajcarskiej przyrody: naturalnych esencji roślinnych oraz krystalicznie czystej i doskonale zharmonizowanej alpejskiej wody lodowcowej, czerpanej u stóp Lodowca w Valais na wysokości ponad 2000 metrów n.p.m. Woda jest bogata w pierwiastki mineralne, dzięki czemu wspomaga wymianę międzytkankową i metabolizm komórkowy oraz stymuluje naturalne procesy odnowy skóry.

expand_less