Monastery Świeca zapachowa 320g

289,00 zł

90,00 zł za 100G

Ilość

Rześki, mglisty poranek, wypełniony zapachem dojrzewających na wzgórzach cytryn, dzikich śliw i hiacyntów, a także drzew porastających jakby zawieszone w powietrzu skały. To właśnie krajobraz, który odsłania się przed nami wraz z konkretnymi nutami zapachowymi świecy MONASTERY. Krajobraz jednego z najbardziej mistycznych miejsc w Europie – greckich Meteorów, a więc monumentalnych, liczących ponad 500 metrów wysokości formacji z piaskowca, które wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Nic dziwnego, że w takim otoczeniu od wieków osiedlały się osoby szukające przestrzeni do kontemplacji i połączenia z absolutem, pustelnicy i mnisi. Historia pierwszych prawosławnych klasztorów na tym obszarze, nazywanych monasterami, sięga średniowiecza, ale musiały minąć wieki, by ktoś poza zakonnikami mógł postawić stopę w tym miejscu.

Świeca MONASTERY to próba uchwycenia niezwykłej atmosfery tego obszar. Co ciekawe, choć w kompozycji znajduje się aż 14 różnych nut zapachowych, nie odnajdziemy tu woni klasycznie kojarzących się z kościołem, takich jak mirra, kadzidło czy złoto. Zamiast tego prym wiodą nuty, które rezonują z otaczającą klasztorów przyrodą, bo to przede wszystkim ona emanuje spirytualną energią i zachęca do wejścia w dialog z osobistym rozumieniem duchowości. Oprawa wizualna świecy nawiązuje do kultury prawosławnego odłamu kościoła. Jedną z inspiracji była twórczość Jerzego Nowosielskiego i jego niezwykłe ikonostasy.

Często wykorzystywana przez Nowosielskiego krwista czerwień pojawia się też jako nowy kolor szkła, które wieńczy świecę. Za identyfikację wizualną MONASTERY odpowiada polski projektant i ilustrator Tomek Opaliński regularnie współpracujący z naszą marką.

Gramatura: 320g
Czas palenia: ok. 55 godzin
Skład: wosk mineralny
Wymiary szkła: wys. 10 cm, śr. 9,5 cm
Kolor szkła: czerwień

Skład:
Nuty głowy: aldehydy, cytryna, nuty porannej świeżości, pelargonia, jaśmin
Nuty serca: nuty zielone, fiołek, kokos, śliwka, hiacynt
Nuty bazy: gałka muszkatołowa, sosna, gwajakowiec, brzoza

Pachnące wnętrza
Pachnące wnętrza
Prezent

PRÓBKI GRATIS

do zamówienia produktowego

Dostawa

KURIER GRATIS

przy zamówieniach od 200zł

Poczta

PRZESYŁKA POCZTĄ GRATIS

przy zamówieniach od 100zł

expand_less